Fachowcy

Czym kierować się wybierając specjalistę? Posłużę się przykładem najbardziej delikatnym. Gdy chodzi o zdrowie. Żeby było jeszcze trudniej – nie o nasze zdrowie, ale o zdrowie naszego dziecka.
Poniższe przykłady mogą zainspirować nas do tego jak szukać fachowców w innych branżach, a nawet w Twoim biznesie- bo taka umiejętność bez wątpienia jest przynależna do cechy osoby przedsiębiorczej. Zaczynamy? Pomyśl o sowim dziecku, które zachorowało. Szukasz specjalisty w swojej dziedziny. Co robić?

Jak wybrać specjalistę

Jeśli u Twojego dziecka zdiagnozowano chorobę przewlekłą lub poważną, prawdopodobnie wybór specjalisty pediatry jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie będziesz musiał podjąć. Specjalista Twojego dziecka, podobnie jak pediatra, odgrywa bardzo ważną rolę w zdrowiu Twojego dziecka. Aby ułatwić proces wyboru odpowiedniego lekarza dla Twojego dziecka, oto kilka sugestii, które pomogą Ci zacząć.

[wp-rss-aggregator template=”default”]

Gdzie zacząć

Najlepiej zacząć od pediatry. Będzie on zaznajomiony z lekarzami i szpitalami w Twojej okolicy, które specjalizują się w diagnozowaniu Twojego dziecka. Ale nie myśl, że musisz iść z tym skierowaniem. Zapraszam do odkrywania i przeprowadzania wywiadów z innymi specjalistami, aby znaleźć kogoś, z kim Ty i Twoje dziecko będziecie się dobrze czuć. Dobrym pomysłem jest porozmawianie ze swoim pediatrą o skierowaniach, które robi i dlaczego.

Będzie to dobry punkt wyjścia do stworzenia własnej listy pytań i powodów wyboru specjalisty. Następnie, niezależnie od tego, czy ostatecznie pójdziesz ze specjalistą pediatrą, który skierował Twój pediatra, czy też wybierze kogoś, z kim czujesz się bardziej komfortowo, dobrze jest omówić swoją decyzję z pediatrą Twojego dziecka. Dobra komunikacja między wszystkimi opiekunami jest ważną częścią opieki nad Twoim dzieckiem.

Czy moje dziecko potrzebuje specjalisty?

Nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących korzystania ze specjalisty pediatrycznego. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możliwe, że ten wybór nie będzie nawet możliwy. Należy pamiętać, że dzieci nie są miniaturowymi dorosłymi. Ich ciała wciąż się rozwijają, mają specjalne potrzeby i mogą reagować inaczej na niektóre zabiegi lub opiekę niż dorośli. Specjaliści z certyfikatami pediatrycznymi oferują opiekę najbardziej przyjazną dzieciom, a to właśnie o dzieci w tym wszystkim chodzi.

Zobacz adresy fachowców

Kwalifikacje

Czy komisja specjalistyczna jest certyfikowana w zakresie rodzaju opieki, jakiej potrzebuje Twoje dziecko? Certyfikacja rady oznacza, że ​​specjalista posiada wystarczającą wiedzę i umiejętności w określonej dziedzinie specjalizacji. Aby uzyskać certyfikat zarządu w danej specjalności, pediatrzy muszą zdać rygorystyczny egzamin. Aby zachować certyfikat zarządu, specjaliści pediatryczni muszą kontynuować edukację w swojej specjalności pediatrycznej.

Ekspertyza

Jakie doświadczenie ma lekarz w odniesieniu do konkretnego stanu Twojego dziecka? Istnieje wiele podspecjalizacji w każdej dziedzinie medycyny, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wybrany przez Ciebie specjalista leczył pacjentów z diagnozą Twojego dziecka. Pamiętaj też, że jeśli przeprowadzisz rozmowę ze specjalistą, który nie spełnia tych wymagań, może on polecić specjalistę, który spełnia te wymagania.

Wywiady z potencjalnymi pediatrami

Poniżej znajduje się lista pytań do wywiadu, które pomogą Ci w poszukiwaniu pediatry. Może się również okazać, że lista zawiera kilka własnych pytań. To dobra rzecz. Zapisz je również i zabierz ze sobą. Powinno to pomóc w dokonaniu dobrego, świadomego wyboru.

Odpowiednie dopasowanie

Po zawężeniu listy do kilku specjalistów, którzy spełniają Twoje wymagania na papierze, będziesz chciał umówić się na rozmowę kwalifikacyjną. To czas na bezpośrednie zadawanie pytań, dzięki czemu możesz zobaczyć i usłyszeć jego odpowiedź. Oto kilka pytań na początek:

  • Czy lekarz włącza dziecko w proces opieki? Jak?
  • Czy rodzina również zostanie uwzględniona?
  • Ile czasu poświęca się na edukację pacjenta i rodziny na temat leczenia, opieki i procesu podejmowania decyzji?
  • Czy specjalista uzna twojego pediatrę za członka zespołu medycznego?
  • Czy on lub ona koncentruje się na podspecjalizacji, czy też będziesz pracować z jego zespołem?
  • Z jakim szpitalem jest powiązany specjalista? Czy szpital oferuje wycieczki, jeśli wymagany jest tam pobyt lub leczenie? Czy specjalista będzie koordynował harmonogram opieki szpitalnej?

Po wstępnej konsultacji zadaj sobie pytanie, czy lekarz wydawał się bardziej zainteresowany leczeniem dziecka lub schorzenia, czy też było to równowagą obu. Następnie określ, co jest dla Ciebie najważniejsze. Wiele rodzin pacjentów preferuje ciepłe maniery i uważa, że ​​osobowość jest kluczowym czynnikiem w leczeniu. Inni uważają, że wyjątkowy talent może zrekompensować mniejszą osobowość. Ostatecznie wybór należy do Ciebie i Twojego dziecka.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj relacji wybierzesz, najważniejsze jest, aby zaufać wiedzy, talentowi i umiejętnościom specjalisty. W końcu powierzasz im opiekę nad swoim dzieckiem.